فایل اداری (6)

فایل اداری

فایل اداری یکی از ابزارهای مهم است که به منظور نگهداری و سازماندهی انواع اسناد، برگه‌ها و پرونده‌ها در ادارات و سازمان‌ها استفاده می‌شود. این کار علاوه بر ایجاد نظم در شرکت‌ها و سازمان‌ها، زیبایی خاصی به فضای اداری می‌بخشد. 

این فایل‌ها در ابعاد گوناگون و رنگ‌های متنوع در بازار وجود دارند و افراد با توجه به نیاز و سلیقه خود می‌توانند یکی از مناسب‌ترین فایل‌ها را انتخاب کنند. از آنجا که گاهی ممکن است وزن پرونده‌ها و اسناد نگهداری شده در فایل‌ها سنگین باشند، باید هنگام خرید به جنس خوب و مقاومت بالای فایل توجه کرد. 

در ادامه با ما همراه باشید تا به این ابزار پرکاربرد در ادارات بیشتر بپردازیم.

فاکتورهای مهم که قبل از خرید فایل اداری باید به آن توجه شود

با توجه به تنوع بالایی که در بازار برای فایل اداری وجود دارد، گاهی انتخاب برای مشتریان سخت می‌شود. در این بخش به فاکتورهای مهمی اشاره می‌کنیم که هنگام انتخاب فایل باید مدنظر قرار بگیرند. 

اندازه فایل 

به جرات می‌توان یکی از مهم‌ترین فاکتورهای خرید فایل اداری  را اندازه آن در نظر گرفت. به این ترتیب قبل از خرید لازم است ابعاد و تعداد پرونده‌هایی که باید در این فایل ذخیره شوند، مشخص گردد و با توجه به این عوامل، مناسب‌ترین مدل را خریداری نمود. 

نوع فایل 

فایل‌ها علاوه بر ابعاد گوناگون، از انواع مختلفی نیز برخوردار هستند. فایل جانبی، متحرک، مسطح، عمودی و غیره همگی از انواع فایل‌ها هستند که خریداران با توجه به نیاز، فضای موردنظر و سلیقه خود یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنند.

انواع فایل اداری

مقاومت در برابر حریق و رطوبت

به منظور نگهداری اسناد و مدارک ارزشمند و حساس، لازم است فایل نسوز را انتخاب کنید. چرا که این اسناد قابل تعویض نیستند و از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. بنابراین خرید فایلی که در برابر حریق و رطوبت مقاومت بالایی دارد، به نفع خریداران است.  

سهولت حرکت کشوها

هنگام خرید باید توجه کرد که کشوها به راحتی باز و بسته شوند و در تولید آن‌ها از ریل‌های استاندارد استفاده شده باشد. نوع یراقی که در تولید فایل‌ها استفاده می‌شود، می‌تواند کیفیت آن‌ها را تضمین کند و در طول سالیان طولانی کارایی خود را از دست ندهند. 

امنیت فایل

برای اینکه بتوانید اسناد مهم خود را دور از چشم دیگران نگهداری کنید، می‌توانید از فایل‌های قفل‌دار استفاده کنید. این فایل‌ها از امنیت بالایی برخوردار هستند و باید قبل از خرید میزان امنیت آن‌ها مورد بررسی قرار بگیرد. 

ظاهر زیبای فایل

چنانچه فایل خریداری شده در دفتر کار یا فضای اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید دارای ظاهری زیبا باشد و با طراحی دکوراسیون اداری هماهنگ شود. 

مزیت‌های استفاده از فایل اداری

 

فایل اداری یکی از ابزارهای ضروری است که در فضاهای مختلف استفاده می‌شود. از آنجا که این فایل‌ها محل ذخیره کردن هستند، عملکردهای گوناگونی دارند و می‌توانند پاسخگوی نیازهای کاربران باشند. در ادامه به مزایای این فایل‌ها بیشتر اشاره می‌کنیم:

  • می‌توانید بدون اشغال فضای زیادی از محیط ادارات، اسناد و مدارک زیادی را در فایل‌ها ذخیره کنید.
  • استفاده از فایل‌ها علاوه بر کمک به دسته‌بندی فایل‌ها، بازیابی آن‌ها را نیز راحت‌تر می‌کند و بهره‌وری افزایش می‌یابد.
  • با استفاده از فایل، احتمال گم شدن و یا از دست رفتن اطلاعات بسیار کاهش می‌یابد.
  • امنیت فایل‌های قفل‌دار زیاد است و خیال کسب و کارها را از نظر تامین امنیت مدارک، آسوده می‌کند.

خرید و قیمت فایل اداری

قیمت فایل‌هایی که در ادارات و شرکت‌ها کاربرد دارند، ثابت نیست. چرا که نوع متریال استفاده شده در آن‌ها یکسان نیست. هزینه خرید فایل به عوامل مختلفی از قبیل نوع مواد اولیه به کار رفته در آن، کیفیت فایل، تمیز بودن ساخت فایل، ابعاد آن و سفارشی بودن فایل بستگی دارد.

همچنین وجود آپشن‌های مختلفی همانند دارا بودن میله پرونده، داشتن ریل ساچمه‌ای، نوع قفل به کار رفته در فایل و موارد دیگر می‌توانند بر قیمت خرید فایل تاثیرگذار باشند. هنگام خرید فایل اداری مشتریان می‌توانند از آمود ایده آریا تهیه کنند که محصولات ما دارای گارانتی کیفیت و خدمات پس از فروش هستند.

جمع‌بندی

فایل اداری یکی از ابزارهای مهمی است که به منظور نگهداری، سازماندهی و ایجاد نظم در اسناد و مدارک سازمان‌ها و ادارات مورد استفاده قرار می‌گیرد. فایل‌ها دارای مدل‌ها و جنس‌های متفاوتی هستند. خریداران با توجه به نیاز و سلیقه خود می‌توانند مناسب‌ترین مدل را با بهترین رنگ و قیمت انتخاب کنند.

هماهنگی جهت بازدید کارشناس طراحی از محل شما

در هر مرحله، ما می توانیم بر پروژه شما نظارت کنیم – کنترل تمام جزئیات و مشاوره با سازندگان

هماهنگی جهت بازدید کارشناس طراحی از محل شما

در هر مرحله، ما می توانیم بر پروژه شما نظارت کنیم – کنترل تمام جزئیات و مشاوره با سازندگان