بازسازی اداری

با توجه به اهمیت نقش فضای اداری در زندگی و روابط انسانی و یکی از کاربردهای معماری که فراهم کردن فضا و نظم دادن به  محیط کاری و فعالیت انسان در هماهنگی با طبیعت است امروزه سازمان ها بیشتر به بازسازی اداری اهمیت می دهند.

 

چرا باید محیط کاری را بازسازی کنیم؟

امروزه همه افراد ساعات زیادی را در بیرون از منزل و در محیط کاری هستند و با توجه به این زمان طولانی و با توجه به بحث زیبایی شناسی و افزایش قدرت بهره وری و افزایش کارایی افراد،طراحی مناسب برای مکان ها و ساختمان های اداری بسیار مهم است.

دلایل زیر از مهم ترین موارد هستند:

 •   افزایش عملکرد کارکنان
 •   اهمیت بیشتر سازمان ها به محیط کار
 •   تاثیر در روحیه کارکنان و افزایش خلاقیت و بهره وری

 

همچنین شرکت آمود ایده آریا مفتخر است تا شما را با خدمات جدید پارتیشن همراهی کند.

انواع بازسازی اداری

با توجه به نیاز مجموعه ها و شرکت ها و با درنظر گرفتن امکانات و فضا و نوع ساختمان انواع بازسازی ساختمان به دو دسته تقسیم می شوند:

بازسازی کلی

بازسازی کلی شامل این موارد است:

 1. بازسازی تمام زیر ساخت ها  و تاسیسات
 2. بنایی و سفت کاری
 3. نازک کاری
 4. تغییر نمای ساختمان

بازسازی جزئی

بازسازی جزئی بیشتر با هدف تغییر مواردی مانند دکوراسیون و تغییر نوع کف و سقف صورت می گیرد. همچنین در بازسازی جزئی میتوان به تغییر مبلمان اداری از جمله میز و صندلی های اداری اشاره کرد.

عوامل موثر بر بازسازی ساختمان

قدمت سازه ساختمان نقش مهمی در بازسازی آن دارد. اگر سازه بسیار قدیمی باشد، معمولاً قبل از شروع فرآیند بازسازی، مقاوم سازی سازه ضروری است.
اگر قصد بازسازی ساختمان های قدیمی را دارید، بهتر است سیستم برق ساختمان را بازسازی کنید. از آنجایی که سیم ساختمانی به مرور زمان فرسوده می شود، بهتر است برای جلوگیری از خطرات احتمالی آن را جدی بگیرید.

سن سازه ساختمان

قدمت سازه ساختمان نقش مهمی در بازسازی آن دارد. اگر سازه بسیار قدیمی باشد، معمولاً قبل از شروع فرآیند بازسازی، مقاوم سازی سازه ضروری است.

سلیقه کارفرما

یکی از مهم ترین عوامل موثر در بازسازی ساختمان در نظر گرفتن خواسته و سلیقه مشتری است. البته درخواست کارفرما باید منطقی باشد.
نظر یک کارفرما می تواند دیوارها و مواردی از این قبیل را جابجا کند. به عنوان مثال، یک صاحب کسب و کار ممکن است بخواهد یک دیوار را برداشته و فضای بیشتری را در دسترس قرار دهد. در نتیجه قبل از شروع کار باید نظر کارفرما را جویا شوید.

بودجه کارفرما

سومین عامل موثر در بازسازی ساختمان که بسیار هم مهم است میزان بودجه کارفرما است و پیمانکار باید مدیریت دقیقی در صرف آن داشته باشد و هزینه کل بازسازی ساختمان را ذکر کند.
قبل از شروع بازسازی، هزینه مورد نیاز را می توان تقریباً با توجه به متریالی که استفاده می کنید پیش بینی کرد. در نتیجه، بهتر است از ابتدا بودجه صاحب کسب و کار را بدانید و بر اساس آن، تمدید را شروع کنید.

موارد استفاده شده در تغییرات دکوراسیون اداری

 • پارتیشن 
 • کفپوش
 • سقف
 • مبلمان
 • نورپردازی

 

بازسازی ساختمان اداری

 • بازسازی دفتر کار
 • بازسازی ساختمان اداری
 • بازسازی دفتر وکالت

 

اهداف بازسازی

 1. بازسازی با هدف تغییر طراحی معماری و مبلمان
 2. بازسازی با  تغییر طراحی ساختمان
 3. بازسازی با هدف نورپردازی
 4. بازسازی با هدف بهینه سازی انرژی
 5. بازسازی با تغییر  کف پوش و پوشش سقف

مراحل اجرای نوسازی و تغییر دکوراسیون فضاهای اداری

 • طراحی سه بعدی قبل از شروع کار
 • پارتیشن اداری
 • نورپردازی
 • اجرای تاسیسات
 • اجرای عملیات بنایی وسفت کاری
 • نازک کاری واجرای دکوراسیون داخلی
 • استفاده از مبلمان اداری با ترکیب مناسب

 

بازسازی دفتر کار

کارمندان و تمامی‌افرادی که در یک شرکت و اداره کار می‌کنند، باید ساعات زیادی را در آن اداره حضور داشته باشند. بدیهی است که روحیه کارکنان تاثیر زیادی روی عملکرد یک شرکت و اداره دارد. از این رو، توصیه می‌شود که به طراحی دکوراسیون اداری دقت بیشتری شود. برخی از دفاتر کار به دلیل اینکه سال‌ها پیش راه‌اندازی شده بودند، دارای سبک قدیمی‌اند. برای این دفاتر، بهترین کار کمک گرفتن از خدمات بازسازی اداری است.

 

مراحل بازسازی دفتر کار

 1. تماس با شرکت های ارائه دهنده خدمات طراحی و مشاوره معماری
 2. بازدید کارشناس از فضایی که برای بازسازی یا تغییر دکوراسیون درخواست داده
 3. برآورد هزینه برای بازسازی یا تغییر دکوراسیون محیط کار
 4. عقد قرارداد با مشخصه هزینه و زمان اجرا
 5. نقشه برداری از محل مورد نظر
 6. طراحی توسط کارشناسان شرکت طراحی و  معماری
 7. تایید توسط کارفرما
 8. شروع به اجرای بازسازی

 

چرا بازسازی اداری مهم است؟

در صورتی که یک دفتر کار و اداره، در قدیم و با متریال‌ها و سیستم‌های قدیمی‌راه‌اندازی شده باشد، نمی‌تواند نیازهای جدید کارکنان و ارباب رجوعان را برطرف کند. وجود طراحی دکوراسیون اداری مناسب در فضای اداری، هم برای ارباب رجوع و هم برای کارمندان و کارکنان یک اداره اهمیت بسیار زیادی دارد.

این روزها، بسیاری از ارباب رجوعان به ظاهر اداره‌ها و شرکت‌ها توجه زیادی می‌کنند. حتی دیده شده که بسیاری از مردم به دلیل نبودن دکوراسیون مناسب در یک شرکت، اداره و یا مجموعه از خدمات آن مجموعه استفاده نکرده‌اند.

کارکنان یک شرکت هم به دلیل اینکه هر روز ساعات زیادی را در شرکت سپری می‌کنند، نیاز به یک سبک خاص برای دفتر کار خودشان دارند که با لطف دکوراسیون داخلی شرکت، می‌توان نیازهای کارکنان را نیز برطرف کرد.

نکات مهم در بازسازی دفتر کار

 • برای بازسازی دفتر کار، نیاز است که ابتدا نیازهای دفتر بررسی شود. گاهی برخی از اداره‌ها و دفاتر کار با کمترین هزینه و کار، به بهترین شکل بازسازی می‌شوند؛ اما در برخی از موارد نیز به دلیل شرایط خاص دفاتر کار، نیاز است که بازسازی فضای اداری به صورت اصولی‌تر انجام شود.
 • بازسازي دفتر کار و اداره، بايد توسط افراد باتجربه انجام شود. چرا که دقت به شرايط اداره، نياز کارکنان و بررسي تمامي جوانب کار، فقط توسط يک فرد متخصص قابل انجام است. ممکن است شما بدون داشتن تخصص، نتوانيد به تمامي جوانب نگاه کنيد.
 • بسته به نياز يک شرکت و مجموعه مي توان براي بازسازي دفتر کار، از عناصر مختلفی استفاده کرد. پارتیشن‌های شیشه ای، میزهای اداری مدرن، کتابخانه و … از جمله عناصری‌ اند که برای بازسازی دفتر کار استفاده می‌شوند.
 • برای بازسازی دفتر کار، باید به نیاز کارکنان هم دقت شود. در صورتی که کارکنان به فضای خصوصی بیشتری نیاز دارند، باید حتما از پارتیشن استفاده شود.

بازسازی فضای اداری

هزینه بازسازی دفتر کار در مجموعه آریا چقدر است؟

مجموعه آمود ایده آریا، در زمینه ارائه خدمات بازسازی اداری فعال است و به شما کمک می‌کند تا بهترین سبک دکوراسیون داخلی را برای اداره خودتان اتخاذ کنید. هزینه بازسازی دفتر کار در مجموعه آمود ، بستگی به نظر مشتری دارد. هر چقدر نیاز به استفاده از عناصر بیشتری برای بازسازی دفتر کار باشد، باید هزینه بیشتری نیز پرداخت شود.

بنابراین، شما باید در ابتدا نوع پروژه خود را تعیین کنید و نحوه استفاده از متریال‌ های متنوع و مختلف را برای بازسازی دفتر کار بررسی کنید. سپس، می‌توانید با جمع‌ بندی در مورد نحوه بازسازی اداری، در مورد قیمت بازسازی دفتر کار و شرکت از کارشناسان مجموعه آریا، اطلاعات بگیرید.

نتیجه‌گیری

با توجه به اینکه بسیاری از مردم علاقه زیادی به دکوراسیون داخلی زیبای اداره‌ها و شرکت‌ها دارند، بسیار مهم است که دکوراسیون و تجهیزات قدیمی‌ اداره‌ها جای خود را به تجهیزات جدید و به روز بدهند. امیدواریم با خواندن این مقاله، اهمیت بازسازی دکوراسیون داخلی اداره و دفتر کار را متوجه شده باشید. در صورتی که هر گونه سوالی در مورد بازسازی فضاهای اداری دارید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه آمد ایده آریا در ارتباط باشید.