پارتیشن Voiceless (دوجداره) (3)

پارتیشن Soft-with frame(تک جداره بافریم) (1)

پارتیشن Soft-frameless (تک جداره فریم لس) (1)

پارتیشن Noise (دوجداره کرکره دار) (1)

پارتیشن Luminous (دوجداره لایتینگ) (1)

پارتیشن custom (سفارشی) (1)

پارتیشن

پارتیشن به معنای تقسیم و جدایی است. با استفاده از پارتیشن می توانید استفاده از فضای مورد نیاز را بهینه کنید. به عنوان مثال می توان فضاهای بزرگ را به چند قسمت تقسیم کرد و در هر قسمت عملکرد متفاوتی را انجام داد. پارتیشن در انواع فضاهای اداری، مسکونی و غیر مسکونی قابل استفاده است و با تقسیم فضا می توان فضاهای کاربری متعددی را طراحی و ایجاد کرد. هر تجهیزاتی که بتواند محیط را تقسیم کند پارتیشن نامیده می شود. سیستم جداکننده کاذب که امروزه به عنوان پارتیشن شناخته می شود، نوعی از تجهیزات تقسیم فضای داخلی است که با هدف تنظیم محیط و پیش بینی حرکت طراحی و ساخته می شود.

پارتیشن

انواع پارتیشن

این تقسیم کننده در مدل ها و کاربردهای مختلف طراحی و استفاده می شود. این بخش به طور کلی از دو دسته تشکیل شده است:

 •     بخش اداری
 •     بخش خانه (بخش دکور خانه)

پارتیشن اداری چیست؟

از این مواد برای جداسازی قسمت های مختلف دفتر و سازمان استفاده می شود و بر اساس نیاز و کاربرد آن ها در ادارات و شرکت ها طراحی می شوند. پارتیشن ها علاوه بر زیبایی در طراحی دکوراسیون اداری نیز اهمیت زیادی دارند. مدل پارتیشن اداری می تواند تاثیر زیادی در دکوراسیون داخلی شرکت و محل کار شما داشته باشد. این جداکننده معمولا برای حفظ نظم و آرامش بیشتر برای کارکنان و همچنین برای کنترل آسان تر آن ها، گزینه ای مقرون به صرفه و قابل حمل است. برای رفع این نیازها بسیار مناسب است. در طراحی انواع پارتیشن اداری می توانید استفاده از اجسام شیشه ای، چوبی و فلزی را مشاهده کنید. هر کدام از این مدل ها با توجه به ضرورت و کاربرد خود انتخاب و طراحی شده اند. از جمله نکات قابل توجهی که در استفاده از پارتیشن اداری می توان به آن اشاره کرد ایجاد محیطی بدون استرس با در دسترس بودن بالای کارکنان است که یکی از بزرگترین دلایل استفاده گسترده از پارتیشن اداری می باشد.

قیمت پارتیشن

قیمت پارتیشن به مشخصاتی مانند کیفیت چوب، نوع، اندازه، ضخامت و همچنین نوع سفارش و جزئیات نصب بستگی دارد.

قیمت پارتیشن متحرک بسیار کمتر از قیمت جداکننده ثابت است و دلیل این تفاوت قیمت اولاً این است که پارتیشن ثابت بنا به موقعیت مکانی سفارشی ساخته می شود و برای نصب نیاز به نصب کننده دارد و همچنین ضخیم و متفاوت است.

می توانید پارتیشن را مقرون به صرفه و ارزان به راحتی و با اطمینان به موقع از آمود ایده آریا دریافت کنید.

کدام نوع ارزانتر است؟ پاسخ این سوال در یک کلمه جداکننده متحرک یا ثابت؟ اما قیمت گذاری روی دو نوع ثابت و متحرک با توجه به نوع جنس و تزئینات مشابه محصولات دیگر است. بنابراین طبیعی است که پاراوان های ام دی اف معمولی ارزان تر و پاراوان های شیشه ای با کیفیت یا جداکننده های تزئینی گران ترین هستند. در مورد پارتیشن ثابت قیمت نهایی به این عوامل و هزینه های سفارش و نصب بستگی دارد.

ایده برای پارتیشن بندی اداری

اکنون دنیای خلاقیت و تفکر است. خلاقیت را به پارتیشن اداری اضافه کنید، دفاتر را با ایده های جذاب جدا و سازماندهی کنید. تمایل به همکاری بیشتر می شود و به عنوان یک شرکت حرفه ای شناخته می شوید. اکنون در دنیا به چیدمان فضای اداری توجه ویژه ای می شود و هر چه ایده های جدید در آن گنجانده شود، حضور مردم و مشتریان نیز بیشتر میشود. مثلا در ساخت پارتیشن اداری استفاده از یک دیوار ام دی اف فضا را به قدری جذاب و زیبا می کند که بخواهید ساعت ها در اتاق جلسه برگزار کنید یا آن را به دفتر اصلی شرکت تبدیل کنید.

امروزه به دلیل مشغله های فکری مردم و مشغله کاری کارمندان، بیشتر افراد به دنبال طرح های ساده در رنگ های خنثی هستند. هرچه محیط اطراف کارکنان ساده تر و بی تکلف تر باشد، آنها راحت تر و آرام تر خواهند بود و می توانند ساعت ها کار کنند. به همین دلیل بسیاری از طراحان اداری در دنیا ساده ترین طرح ها را برای پارتیشن اداری انتخاب می کنند.

امروزه استفاده از فضا و همچنین عملکرد آن تاثیر بسیاری بر راندمان کارمندان در ادارات دارد. برای هر کارمند هیچ چیز به اندازه ی محیطی که در آن کار می کند اهمیت ندارد!

مجموعه آمود ایده آریا توانسته با استفاده از جدیدترین متد روز دنیا در زمینه طراحی فاز یک و دو خدمات گسترده و کم نظیری ارایه کند.

ما در این مجموعه برای جلب رضایت مشتریان در زمینه طراحی عوامل مهمی چون هزینه در نظر گرفته کارفرما برای پروژه، زمان بندی ایشان و اصول طراحی را در نظر می گیریم و تا کنون توانسته ایم نظر اکثر مشتریان را جلب نموده و خدمات بی نظیری ارائه کنیم.

انواع پارتیشن

مزایای استفاده از پارتیشن اداری

پارتیشن بندی اداری مزیت هایی نسبت به سایر روش ها دارد که اکثر سازمان ها ترجیح می دهند از این روش استفاده کنند. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • هزینه کم و مقرون به صرفه
 • کاربرد پارتیشن اداری از نظر تقسیم فضا
 • در صورت نیاز فضایی آرام و خلوت برای محیط اداری ایجاد میکند
 • استفاده بهینه از محیط اداری
 • امکان اعمال آنچه که کارفرما از نظر طراحی، چیدمان و تقسیم بندی فضا ترجیح می دهد
 • افزایش ایمنی فضای اداری
 • محیط از گرما عایق میشود
 • با محصور کردن فضای هر یک از کارکنان از خطرات بیماری های عفونی جلوگیری میکند
 • نصب و جابجایی آسان
 • ایجاد ظاهری راحت و لذت بخش برای کارمندان و مشتریان در محیط اداری

 

انواع پارتیشن و جداکننده پر کاربرد

بدون فکر به صنعت کاری ، سازمان ها باید همیشه طراحی مناسبی داشته باشند تا جذابیت کلی خود را به ویژه برای مشتریان افزایش دهند. علاوه بر این، داشتن محیط روشن تر، آن را به فضای کاری راحت تری تبدیل می کند. دیوارهای جداکننده نیز بخش مهمی از شرکت هستند زیرا کل فضا را برای هر بخش به بخش های مختلف تقسیم می کنند.

اداره ها معمولا از پارتیشن های مخصوص ساخته شده از چوب، ام دی اف و دیوارهای شیشه ای برای جداسازی محفظه ها استفاده می کنند که در این حالت فضای شخصی هر کارمندی را در اختیار او قرار می دهد. این نه تنها باعث ایجاد تمرکز می شود، بلکه به کارمندان کمک می کند تا به طور موثر ارتباط برقرار کنند.

پارتیشن اداری تک جداره:

 

این نوع جداکننده در سه نوع  6 میل، 16 میل و 16 میل لترون ساخته و مورد استفاده قرار می گیرند.

پارتیشن های تک جداره  دارای قطب های محکمی هستند که مقاومت و دوام آن ها را افزایش می دهد و به طور دائم در محل نصب قرار می گیرند.

پارتیشن‌های  تک جداره به پارتیشن‌های ارزان قیمت نیز معروف هستند زیرا از آلیاژ ارزان ساخته شده‌اند و فرآیندهای ماشین کاری آسانی را طی می‌کنند.

فریم به کار رفته در ساخت پارتیشن اداری این قابلیت را دارد که انواع تجهیزات، ابزار و وسایل مورد نیاز برای نصب را بدون کوچکترین آسیبی در خود جای دهد.

لازم به ذکر است پارتیشن های تک جداره بنا به درخواست مشتری طراحی می شوند; بنابراین مصرف کننده می تواند این پارتیشن را به گونه ای سفارش دهد که در ساختار داخلی و خارجی آن از شیشه یا ام دی اف استفاده شود.

علاوه بر این، مشتری می تواند ضخامت این جداکننده   را بر اساس کاربری مورد نظر از مقطع   به 12 یا 18 میل تغییر دهد. آمود ایده آریا اینجاست تا با استفاده از آخرین تکنولوژی تمام جزئیات خواسته های شما مشتریان عزیز را تولید و در اختیار شما قرار دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفا با ما تماس بگیرید.

ویژگی های پارتیشن اداری تک جداره

 • مقرون به صرفه
 • فضاسازی
 • تعویض آسان
 • تنوع در رنگبندی
 • جلوه زیبا
 • دوام بالا
 • تنوع ابعاد
 • نصب آسان
 • عایق مناسب

جهت خرید پارتیشن اداری به این نکات توجه کنید

برای اینکه بتوانید یک پارتیشن مناسب بخرید ابتدا باید به نکات ریز و درشت توجه کنید که برخی از آن ها به شرح زیر است:

 • در نظر گرفتن نور
  اکثر افراد دوست دارند فضای کارشان نور زیادی داشته باشد به همین دلیل همیشه توصیه می شود پارتیشن خود را طوری انتخاب کنید که نور کافی از آن عبور کند و محل کار شما را تا حد امکان روشن کند.
 • بودجه را در نظر بگیرید
  همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، انواع مختلفی از جداکننده  تک جداره در بازار وجود دارد و هر کدام دارای قیمت مشخصی هستند.
  شما باید بر اساس بودجه خود یک پارتیشن مناسب تهیه و خریداری کنید.

 

 پارتیشن  دوجداره:

نوع دیگری از پارتیشن  که با نام پارتیشن  دوجداره در بازار به فروش می رسد، تفاوت های زیادی با نوع اول دارد. این نوع پارتیشن پارتیشنی است که در ساخت آن از نوارهای شیشه ای با ضخامت های مختلف استفاده می شود تا مقاومت خود را افزایش داده و از نفوذ صدا به محیط جلوگیری کند.

استفاده از این نوع پارتیشن  نسبت به پارتیشن قبلی بیشتر است و دلیل استفاده از آن این است که پارتیشن دوجداره  می تواند به خوبی با محیط سازگار شود و در آنجا ثابت بماند. به علاوه این نوع پارتیشن با ساختاری که دارد جلوه ای مجلل به محیط می دهد.

این گونه پارتیشن ها به گونه ای ساخته می شوند که درهای ورودی و خروجی محیط در داخل آنها قرار می گیرند و این درب می تواند از آلومینیوم یا ام دی اف باشد. همچنین ارتفاع این قسمت بنا به درخواست مشتری تعیین می شود، زیرا ممکن است برخی افراد بخواهند کل محیط را ایزوله کنند و برخی دیگر تنها نیمی از محیط مورد نظر خود را با مقطع  ایزوله کنند.

شما می توانید پارتیشن دوجداره  مورد نظر خود را با مدل و طرح مورد نظر از طریق این وبسایت سفارش دهید تا پس از بررسی های لازم این پارتیشن را در اسرع وقت به شما تحویل دهیم.

مزایای پارتیشن دوجداره

همانطور که می دانید هر محصولی با هر سطح از کیفیت و محبوبیت، مزایا و معایب خاص خود را دارد. قبل از خرید باید با دید باز نسبت به مزایا و معایب محصول مورد نظر و در نهایت با شناخت کامل از کالای مورد نظر اقدام کرد.

پارتیشن اداری دوجداره  نیز مزایای بسیاری دارد که از جمله آن ها می توان به نصب آسان و سریع، عدم ایجاد گرد و غبار در حین کار و در نتیجه کاهش چشمگیر نیاز به نظافت نهایی اشاره کرد.
از طرفی پارتیشن‌های  دارای طرح‌های شیک، زیبا و متنوعی هستند که شاهد رنگ‌های متنوعی برای آن‌ها خواهیم بود، این ویژگی باعث می‌شود هر کسی با هر سبک، سلیقه و عنصری در ذهن خود، نوع خود را انتخاب کند.
یکی دیگر از مزیت های این پارتیشن ها این است که در صورت نیاز می توانید آن ها را به صورت مکرر و راحت جابجا کنید. این موضوع می تواند یکی از مزیت های اصلی این قسمت برای افرادی باشد که مدام در حال تغییر دکوراسیون فضای اداری خود هستند.

از طرفی به راحتی می توانید قطعات این مقاطع را تعویض کنید و از استحکام و پایداری بالای آن ها مطمئن باشید.
پارتیشن اداری را می توانید به کمک پرده کرکره ای زیباتر کنید و با توجه به قیمت بسیار مناسب آن به راحتی استراحت کنید. جالب است بدانید که پارتیشن های  دوجداره قابلیت عایق حرارتی و روکشی به میزان هفتاد درصد را دارند و در هنگام نصب و اجرا می توانید از یکپارچگی سیم کشی کلیه لوازم برقی دفتر یا ساختمان مورد نظر اطمینان حاصل کنید.

یکی دیگر از مزایای این پارتیشن ها عمر طولانی آن هاست و در صورت هر نوع آسیبی نیازی به بازکردن تمامی پارتیشن ها نیست و تنها قطعه مورد نیاز برای تعمیر را باز می کند.

جداکننده mdf

mdf متریالی مناسب برای استفاده به عنوان پارتیشن برای دادن حس سنتی و کلاسیک است. نیازی به رنگ آمیزی ندارد و می توان آن را با استفاده از مواد کمتری نسبت به پارتیشن های معمول تزئین کرد. از پارتیشن mdf بیشتر در ادارات و هتل ها استفاده می شود. پارتیشن های چوبی اغلب فضا را آرام تر می کنند. چه در قسمت پذیرش، چه دفتر عمومی و چه در اتاق جلسه.

پارتیشن‌های چوبی را می‌توان با مواد دیگر مخلوط کرد تا دیوارها را تقسیم کند تا ظاهری پیشرفته‌تر و پیچیده‌تر به آن ها بدهد.

پارتیشن آلومینیومی

امروزه بسیاری از افرادی که به دنبال جداکننده فضا با حداقل هزینه هستند، راحت ترین روش یعنی پارتیشن بندی را انتخاب می کنند. پارتیشن آلومینیومی برای محیط های مختلف اعم از محیط های خانگی یا اداری و محیط های کاری علاوه بر اینکه زیبایی محیط را دوچندان می کند راه حلی کم هزینه برای فضاسازی بهینه نیز می باشد.

پارتیشن ها از نظر موادی که در تولید خود استفاده می کنند به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. یکی از محبوب ترین پارتیشن امروزی پارتیشن های آلومینیومی ساخته شده از مواد فلزی است. این نوع پارتیشن ها در بازار فروش بسیار محبوب شده اند زیرا می توانند مزایای زیادی را برای محیط مورد نظر شما به ارمغان بیاورند.

این نوع پارتیشن ها ارزان هستند و قیمت مناسب این سازه ها باعث شد تا افراد در اکثر محیط های مسکونی و اداری به خصوص محیط اداری شرکت های بزرگ از این پارتیشن ها استفاده کنند.

پروفیل های مورد استفاده در تولید پارتیشن های آلومینیومی پس از تبدیل شدن به ساختاری دیوار مانند باید در ابعاد مختلف رنگ آمیزی شوند زیرا ممکن است رنگ اصلی این نوع پارتیشن با محیط مورد نظر شما سازگاری نداشته باشد.

از پارتیشن فلزی یا آلومینیومی در ادارات استفاده زیادی می شود. آنها برای خانه ها و محل سکونت در نظر گرفته نشده اند. از پارتیشن آلومینیومی بیشتر در دفاتر و واحدهای تولیدی داخل مجتمع استفاده می شود. همچنین در مراکز خرید بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از پارتیشن های آلومینیومی در طراحی دکوراسیون اداری و حتی منازل به سرعت در حال گسترش است. پارتیشن های آلومینیومی روشی ساده و در عین حال سودمند برای جداسازی فضاهای داخلی خانه فراهم می کنند. علت گسترش و محبوبیت این نوع پارتیشن ها این است که مزیت های منحصر به فرد آن ها را نسبت به سایر انواع پارتیشن از جمله پارتیشن های چوبی و پلاستیکی برتری می دهد. در اینجا به بررسی ویژگی ها و مزایای مختلف پارتیشن های آلومینیومی می پردازیم.

اجزای تشکیل دهنده پارتیشن آلومینیومی

پارتیشن آلومینیومی ترکیبی از چوب، آلومینیوم و شیشه است. پارتیشن آلومینیومی از اجزایی مانند قاب آلومینیومی، ام دی اف و دیوارهای شیشه ای تشکیل شده است.

انواع پارتیشن آلومینیومی

به طور کلی پارتیشن های آلومینیومی به دو دسته پارتیشن آلومینیومی دوجداره و پارتیشن های آلومینیومی تک جداره تقسیم می شوند.

معرفی پارتیشن شیشه ای

یکی از زیباترین و پرکاربردترین جداکننده ها را می توان پارتیشن شیشه ای دانست; این مدل از پارتیشن ظاهری شبیه به دیوار شیشه ای دارد و تاثیر چشمگیر آن در استفاده از محیط است. در ادامه این متن تصمیم داریم تا بررسی کاملی از این فرم تقسیم بندی داشته باشیم و همچنین اطلاعات کافی برای تهیه آن را در اختیار شما قرار دهیم.

پارتیشن شیشه ای از نوع سودآورتر است که در اکثر جاها استفاده می شود. اگر فضای اضافی در خانه دارید، می توانید یک پارتیشن شیشه ای در اتاق نشیمن خود بسازید تا نمای باغ را به شما نشان دهد. این توهم فضای بیشتر را ایجاد می کند و باعث می شود هر فضایی بزرگتر از آنچه هست به نظر برسد. نصب نور مصنوعی در پارتیشن شیشه ای نیز یک راه عالی برای تزیین مکان شما است. حتی صاحبان خانه های مدرن از شاخه های بامبو که در پارتیشن شیشه ای قرار داده شده اند استفاده می کنند تا خانه و دفاتر خود را از نظر بصری جذاب کنند.

با این حال، تنها نقطه ضعف این است که پارتیشن های شیشه ای نسوز نیستند و می توانند خیلی سریع آتش بگیرند. بنابراین باید در مناطقی که در معرض حرارت کمتری هستند نصب شود.

کاربرد پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای گزینه مناسبی برای استفاده در ادارات و شرکت ها می باشد، این پارتیشن می تواند محیطی که در آن مشغول به کار هستید را به بهترین شکل ممکن تقسیم کند، در نتیجه می توان از فضاهای دیگر نیز استفاده کرد و کارمندان نیز در محیطی مناسب کار کنند.

یکی از کاربردهای اصلی پارتیشن شیشه ای را می توان مناسب بودن آن برای استفاده در محیط هایی با متراژ کم دانست. با استفاده از پارتیشن شیشه ای در طراحی فضای اداری خود می توانید از محیط نهایت استفاده را ببرید و با بهره گیری از این مشکل کوچکی فضا کمتر به چشم می آید که می تواند نکته مثبتی باشد.

برای مشاهده انواع تجهیزات اداری از جمله صندلی اداری ابنجا کلیک کنید.

انواع پارتیشن شیشه ای و مزایای آن ها

 

هنگام خرید این مدل جداکننده ها با انواع مختلفی مواجه می شوید که هر کدام ویژگی ها و کاربردهای متفاوتی برای شما دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

پارتیشن تک جداره شیشه ای:

 

در ساخت و آماده سازی این پارتیشن تنها از یک لایه شیشه سکوریت استفاده شده است. یکی از مزایایی که می توان برای این مدل در نظر گرفت این است که فضای کمتری در محیط اشغال می کند و هزینه ساخت پارتیشن شیشه ای نسبتاً کمتر از انواع دیگر است.

پارتیشن دوجداره شیشه ای:

در طراحی این مدل شاهد استفاده از شیشه های تقویت شده دو لایه بودیم که این پارتیشن را برای استفاده در محیط هایی که صدای زیادی شنیده می شود مناسب می کند .

پارتیشن شیشه ای فریم لس:

در ساخت پارتیشن فریم لس از هیچ فریمی استفاده نشده است و این کار علاوه بر ظاهر زیبا و ظریفی که به محیط می بخشد باعث می شود فضای کمتری را در محیط اشغال کند و با وجود ظاهر شکننده و ضعیف می تواند همانطور که در بالا نشان داده شده است یک پارتیشن قوی و مقاوم باشد.

پارتیشن اداری با فاکتور رسمی

پارتیشن اداری، یکی از انواع پارتیشن‌های موجود در کشور ایران است که با هدف تقسیم‌بندی فضای بزرگ اداره‌ها و ایجاد مکان مناسب برای کار کردن کارمندان، مورد استفاده قرار می‌گیرد. پارتیشن‌های اداری، دارای تنوع بالایی‌اند و بسته به نیاز می‌توان هر یک از آن‌ها را خریداری کرد. برای بسیاری از افراد، خرید پارتیشن اداری با فاکتور رسمی‌اهمیت بسیار زیادی دارد. چون فاکتور پارتیشن، باید به کارفرما داده شود تا تمامی ‌مبالغ پرداخت شوند.

بنابراین، دریافت فاکتور رسمی ‌از شرکت پارتیشن ساز، یکی از معیارهای خرید پارتیشن اداری محسوب می‌شود. فارغ از این موضوع، در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد انواع پارتیشن اداری، مزیت‌ها و … صحبت کنیم.

فروش پارتیشن اداری با فاکتور رسمی

 

 

فروش پارتیشن اداری در بسیاری از شرکت‌ها و مجموعه‌های طراحی داخلی رواج پیدا کرده است. در صورت نیاز به خرید پارتیشن‌های اداری، بهتر است که حتما آن‌ها را با فاکتور رسمی‌بخرید تا هزینه‌های انجام شده برای طراحی پارتیشن، مشخص باشد.

فروش پارتیشن اداری با فاکتور رسمی، مزیت‌های خاص خودش را دارد. به خصوص اگر نیاز باشد که هزینه‌های مربوط به طراحی و پیاده‌سازی پارتیشن اداری را از کارفرما دریافت کنید.

جمع‌بندی

این روزها، بسیاری از اداره‌ها، شرکت‌ها، مراکز تفریحی و پزشکی، آموزشگاه‌ها و … برای تقسیم‌بندی فضا از پارتیشن آلومینیومی استفاده می‌کنند. کیفیت پارتیشن اداری، زیبایی و دوام آن تاثیر زیادی در انتخاب شما خواهند داشت. بنابراین، سعی کنید که با دقت بیشتری اقدام به انتخاب پارتیشن‌های اداری نمایید.

هماهنگی جهت بازدید کارشناس طراحی از محل شما

در هر مرحله، ما می توانیم بر پروژه شما نظارت کنیم – کنترل تمام جزئیات و مشاوره با سازندگان