میز کارمندی

میز کارمندی یکی از المان‌های مهم محیط کاری است و در ادارات و دفاتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجا که کارمندان ساعات زیادی از روز را پشت این میزها سپری می‌کنند، لازم است از کیفیت و راحتی بالایی برخوردار باشد. 

این میز علاوه بر استفاده توسط کارمندان، در ایجاد نظم و سازماندهی اسناد و پرونده‌ها نقش پررنگی دارد. این میز باید برای استفاده طولانی مدت و مداوم مناسب باشند. همچنین لازم است متناسب با ارگونومی بدن انسان طراحی و ساخته شوند تا باعث آسیب به ستون فقرات و گردن کارمندان نشود. 

در ادامه قصد داریم بیشتر به این مبحث به این بپردازیم. ما را همراهی نمایید.

 

میز کارمندی

ویژگی‌ مهم میز کارمندی

میزهایی که برای کارمندان تولید می‌شوند، دارای دو ویژگی مهم هستند:

ابعاد کوچک میز

به طور کلی این میزها دارای ابعاد کوچکی هستند، چراکه ممکن است در یک اتاق در ادارات چندین کارمند مشغول به فعالیت باشند. بنابراین ابعاد بسیار بزرگ میز می‌تواند دردسرساز باشد. 

سادگی میز

با توجه به تعداد زیاد میز که در ادارات استفاده می‌شود، باید طرح آن‌ها ساده باشد. چنانچه در طراحی میزها سادگی را در نظر داشت، باعث زیباتر به نظر رسیدن دکوراسیون محیط می‌شود.

قیمت میز اداری

نکات مهم انتخاب میز کارمندی مناسب

هنگام انتخاب این میز لازم است به نکات مهمی توجه شود که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

ابعاد میز

هنگام انتخاب ابعاد میز باید ابعاد اتاق را در نظر گرفت و متناسب با آن خرید کرد. در صورتی که اتاق کار کوچک است، از خرید میز اداری بزرگ خودداری کنید. علاوه بر این، باید به لوازمی که در حین کار روی میز قرار می‌گیرند از قبیل پرینتر، کامپیوتر، تلفن و غیره نیز توجه کرد. 

ارتفاع میز

ارتفاع میز در هنگام انتخاب اهمیت زیادی دارد. یک میز مناسب کارمندی باید ارتفاع استاندارد و مناسبی داشته باشد. به این معنا که نه آنقدر بلند باشد که برای سایر افراد قابل استفاده نباشد و نه آنقدر کوتاه که کارمندان ناچار شوند خود را خم کنند.

داشتن فایل یا کشو

به منظور قرار دادن برخی از پرونده‌ها و فایل‌ها می‌توان از میزهایی که کشو یا فایل دارند، استفاده کرد. این قابلیت به سازماندهی و ایجاد نظم روی میز کارمندان کمک بسزایی می‌کند.

متریال مورد استفاده در میز

معمولا این میزها را از جنس MDF، فلزی، ترکیب چوب و فلز و موارد دیگر تولید می‌کنند. همچنین به طراحی این میز باید توجه زیادی شود. به این معنا که طراحی و رنگ‌بندی میز با فضای کاری هارمونی داشته باشد. 

وزن میز

یکی از ویژگی‌هایی که ممکن است خریداران کمتر به آن توجه کنند، وزن میز است. این میز باید علاوه بر استحکام و مقاومت بالا، از وزن سبک و مناسبی برخوردار باشد تا بتوان به راحتی آن را جابجا کرد. 

خرید میز کنفرانس

 

طراحی میز کارمندی

عوامل موثر در تعیین قیمت میز اداری

قیمت این میز ممکن است به دلایل متفاوتی نوسان داشته باشد. بنابراین در این بخش به عواملی که در تعیین قیمت میز موثر هستند، اشاره می‌کنیم:

جنس میز و متریال استفاده شده

یکی از عوامل مهمی که در قیمت‌گذاری موثر است، جنس میز است. در واقع هر چه متریال مورد استفاده در ساخت میز باکیفیت‌تر و مقاوم‌تر باشد، بالطبع قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. 

ابعاد میز

ابعاد و اندازه میز یکی از عوامل مهم دیگری است که مستقیما بر قیمت محصول اثرگذار است. از آنجا که برای تولید میز بزرگ‌تر، متریال بیشتری استفاده می‌شود، بنابراین بر افزایش قیمت نهایی آن موثر است.

طراحی میز

برخی مواقع طراحی میز توسط کارشناسان آمود ایده آریا انجام می‌شود. بنابراین طبیعی است که قیمت‌ آن در مقایسه با مدل‌های معمولی بالاتر باشد. طراحی‌های تکراری و کپی‌ قیمت پایینی دارند. در صورتی که در طراحی میز قابلیت‌ها و آپشن‌های جدیدی اضافه شده باشد، بر قیمت آن اثرگذار است.

برند تولیدکننده میز

برند تولیدکننده میز می‌تواند قیمت محصول را تعیین کند، چراکه برخی برندها علاوه بر تولید محصولات باکیفیت و کاربردی، گارانتی و خدمات پس از فروش نیز برای محصولات خود ارائه می‌کنند. به این ترتیب شناخته‌شده بودن برند باعث افزایش قیمت میز می‌شود.

جمع‌بندی

میز کارمندی یکی از لوازم ضروری در ادارات است که کارمندان پشت آن می‌نشینند و کارهای خود را انجام می‌دهند. برای انتخاب این میز باید به ابعاد، ارتفاع، متریال، وزن و قیمت آن‌ها توجه کرده و سپس اقدام به خرید کرد. همچنین عواملی از قبیل ابعاد، طراحی، برند، جنس متریال بر قیمت این میزها اثرگذار هستند.